Dornyay sikerek Egerben

TÁJFUTÁS – Eger kupa

Egerben, a Tűzoltóság udvarán felállított versenyközpontban remek idő fogadta azt a másfélszáz tájékozódási futót, aki részt vett az idei Eger kupa regionális ranglista verseny harmadik fordulóján.

A felnőttek versenyét Stork Mihály nyerte

Az Egri Spartacus által lebonyolított rövidtávú városi verseny délelőtti futamát lakóövezetben, délután pedig intézményi területeken, illetve a már „üzemen kívüli” Egri Nyomda térségében bonyolították le. A délutáni küzdelmekről – mivel a futam egyben a tűzoltók országos versenye is volt – az M1 Televízió ötperces élő adásban számolt be. Annak ellenére, hogy Nógrád megyében is vannak olyan a tűzoltóság keretein belül dolgozók, akik korábban már megbarátkoztak a sportággal, egyetlen nógrádi indulója sem volt a versenynek. A regionális kupaversenyen a salgótarjáni Dornyaytól Szikszai Szabolcs, Fehérvári Péter, a pásztóiaktól pedig Zentai József hosszú kihagyást követően állt ismét rajtvonalra.

Az utánpótlás versenyszámokban a legfiatalabbak lányoknál (N12C) Nagy Szilvia összetettben a második helyen végzett. Koruktól idősebb kategóriában indult három Dornyay-s leány közül a délutáni futamon – nagyot futott – Mag Viktória délelőtti negyedik helyéről a klubtársa, Lénárt Lili elé a kategória élére ugrott. Felnőtt férfiaknál Stork Mihály két egyenletes futásával biztosan nyerte meg a versenyszámot, mivel a tarjáni Fehérvári Dániel az első futam megnyerését követően a második futamot már nem fejezte be, így utóbbinak nem lett összetett eredménye. Tábori Milánnak viszont délután jó futása összetettben már bronzérmeshez helyezéshez juttatta a Dornyay versenyzőjét.

Nyílt kategóriában Tóth Zénó ezüstérmes lett.

Nyílt B kategóriában némi meglepetésre két futamgyőzelmet szerezve eredményhirdetéskor a dobogó legfelső fokára állhatott fel Vargáné Ponyi Anita. Nyílt A kategóriában két tarjáni, Tóth Zénó és Stork Joachim Gábor is a dobogóra került. A legfiatalabb szenioroknál (35-39 éves nőknél) Nagy Ákosné ezüst, a szintén hosszú időt kihagyott Szikszai Szabolcs pedig a férfiaknál zárt a harmadik helyen. A 45-49 éveseknél kettős tarjáni siker született, Nagy Ákos nyert Varga Istvánnal a nyakában, miközben a délutáni futamon nem sok hiányzott ahhoz, hogy Fehérvári Péter is dobogós helyen végezzen.

N12C (11 induló ): 1. Tengely Luca Gyöngyösi Tájfutó Klub 18:29 perc 2. Nagy Szilvia (I.. futam 3., II futam 2.,) 21:51

N14B (13): 1. Mag Viktória (4.,1.,) 27:28 2. Lénárt Lili (3.,2.,) 29:03 … 8. Mag Fruzsina (11.,3.,) 41:58

N18B (3): 1. Tősi Virág Egri Spartacus 34:27 2. Varga Petra (3.,2.,) 37:37

F15 C (2): 1. Tóth Zalán Zénó (1.,1.,) 22:56

F14B (14): 1. Szemerédi Botond ESP 26:23 … 4. Tóth Ábel Tibor (4.,5.,) 29:43

F 21 B(10): 1. Stork Mihály (2.,2.,) 28:21 … 3. Tábori Milán (4.,4.,) 34:35. Fehérvári Dániel az első futamot megnyerte a másodikat nem fejezte be.

N35B (7): 1. Lakó Judit Egri Spartacus 34:33 2. Nagy Ákosné (,2.,2.,) 40:11

F35B (11): 1. Jacsó Tibor Egri Spartacus (1.,1.,) 23:53 … 3. Szikszai Szabolcs (3.,2.,) 27:17

F45B (11): 1.Nagy Ákos (1.,1.,) 25:02 2. Varga István (2.,3.,) 27:24 … 4. Fehérvári Péter (4.,4.,) 29:17 … 7. Sramkó Tibor (10.,7.,) 32:22

F55B (7): 1. Honfi Gábor ESP (1.,1.,) 26:05 … 5. Telek Tibor (5.,4.,) 31:04

Nyílt könnyű (8): 1. Vargáné Ponyi Anita (1.,1.,) 19:52

Nyílt technikás (7): 1. Sikora Zalán Gyöngyösi Tájfutó Klub (1.,1.,) 36:18 2. Tóth Zénó (2.,2.,) 39:41 3. Stork Joachim Gábor (4.,3.,) 48:46

Forrás: Cz.Zentai