Két ezüstérmes helyezést szereztek a nógrádi hallgatók

TÁJFUTÁS – Főiskolás és egyetemi bajnokság

Az elmúlt hétvégén Szombathely térségében rendezték meg az idei Főiskolás és Egyetemi Tájékozódási Futóbajnokság döntőjét, melyen oktatási intézményük színeit képviselve vettek részt a Nógrád megyei egyesületi igazolással rendelkező sportolók is.

Fehérvári Dániel sprint távon ezüstérmet szerzett

Stork Mihály váltócsapatban második lett

A szakvezetők részére az idei verseny már előre jelzés volt a jövő évi éppen Magyarországon, Miskolcon lebonyolítandó főiskolás és egyetemi világbajnokság elő kvalifikációjára. A bajnoki küzdelem során a legkiemelkedőbb Nógrád megyei eredményt a Testnevelési Egyetem hallgatója, a salgótarjáni Dornyay tájékozódási futója Fehérvári Dániel érte el, aki sprint távon a válogatott fővárosi Bakó Áron mögött a kiváló második helyen érkezett célba. Nőknél a salgótarjáni Kovács Anett szintén a TF színeiben az előkelő hatodik helyen végzett. Normáltávon az idén az ELTE-n felsőfokú tanulmányait megkezdő bátonyterenyei Stork Mihály újoncként igencsak előkelő helyezését (7.) tudott elérni, miközben némi meglepetésre a SZIE Szent István Egyetem színeiben a tarjáni Dornyay versenyzője Fehérvári Zsolt megelőzte a TF-en tanuló öccsét. Váltócsapatoknál Fehérvári Dániel egyéniben a sprint távon szerzett ezüstérmes helyezése után meglett a második nógrádi érdekeltségű ezüstérem is, melyet az ELTE csapatában a Dornyay-s Stork Mihály szerzett meg. Nőknél a BME csapatában kapott helyett a somoskőújfalui Goldmann Dóra , csapatuk alig lemaradva a dobogós helyről a negyedik helyen zárta az idei főiskolás és egyetemi tájékozódási futóbajnokság döntőjét.

Fehérvári Zsolt normáltávon a legjobb tíz közé került

Eredmények
Spirnt táv.

F21A kategória (38 induló) 1 Bakó Áron BME(Tabáni Spartacus) 12:44 perc 2. Fehérvári Dániel Testnevelés Egyetem (Dornyay SE) 13:04 … 22. Stork Mihály ELTE 16:11

N21A (19) 1. Weiler Virág BME (Tabáni Spartacus) 13:02 … 6. Kovács Anett Testnevelés Egyetem (Sirályok SE) 15:57

Normált táv.

F21A (40) 1. Bakó Áron BME 51:20 … 7. Stork Mihály ELTE (Dornyay SE) 68:10 … 9. Fehérvári Zsolt SZIE Szent István Egyetem (Dornyay SE) 69:11 … 12. Fehérvári Dániel Testnevelés Egyetem 73:00

Váltócsapat (13): 1. BME 55:50 perc 2. ELTE (Kirilla Péter-Stork Mihály-Liszka Krisztián) 59:49 … 10. Testnevelés Egyetem (Kovács Anett-Bíró Bence-Fehérvári Dániel) 78:18

N21 (7) 1. BME 56:30 … 4. BME II. 68:49 (Császár Barbara-Goldmann Dóra-Oláh Renáta)

Forrás: Cz.Zentai