Másodosztályú futás

ATLÉTIKA – 22. Várpalota félmaraton

Nemrég rendezték meg a több mint két évtizedes múltra visszatekintő Várpalota félmaraton futóversenyt, ahol a 21 kilométeres penzum mellett 10 és 4 kilométeres táv is szerepelt a programban.

Mint arról korábban beszámoltunk, Széll Tamás, a Zenit SE versenyzője nemrég a hegyifutó világbajnokságon állt helyt, ahol a második legjobb magyar férfiként ért célba. A salgótarjáni futó pár héttel később állt oda a Várpalota félmaraton leghosszabb távjához. Előzetes célja a másodosztályú szint (72 perc) teljesítése volt. Ez sikerült is, tavalyelőtti egyéni csúcsából több mint öt percet faragott le, és végül 1;10:27 alatt ért célba.

Telek András tanítványa végig teljesen egyenletes iramot tudott futni saját tempójában, jól osztotta be az erejét. Teljesítménye a roppant erős mezőny nyolcadik helyére volt elegendő. A győzelmet a kenyai Henry Kemboi szerezte meg, 1;04:18 órás futással.

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )