Minden távon volt nógrádi

ATLÉTIKA – Barátság maraton, Miskolc

Több mint nyolcszáz futó részvételével rendezték meg a hétvégén a Barátság maraton elnevezésű versenyt, a négy egyéni távon ott sorakozott a Tarjáni Tornádó Triatlon SE (TTT) 14 versenyzője, valamint a karancslapujtői Dr. Lukács Tünde is.

Algériai, amerikai, brazil, marokkói, kazah és szlovák sportolók is beneveztek a miskolci Barátság maratonra, ami vasárnap délelőtt rajtolt a Városi Sportcsarnok elől. A futóverseny 2001-ben civil kezdeményezésként indult útjára. A verseny központja 12 éven át a Miskolci Egyetem Körcsarnoka volt, ahonnan Miskolctapolca irányába jelölték ki az 5 kilométeres körpályát. 2013-ban Miskolc önkormányzata felkarolta az eseményt, ennek köszönhetően azóta a borsodi megyeszékhely belvárosában kijelölt, 5,25 kilométeres körpályán lehet választani a távok közül. Négy egyéni (maraton, félmaraton, kismaraton, minimaraton) és egy váltó (félmaraton) számot írtak ki, valamint az óvodásoknak és kisiskolásoknak 900 méteres, illetve 2,2 kilométeres Decathlon-futamokkal kedveskedtek a házigazdák.

Félmaratonon Jakubovics István (TTT, jobbra) 150 férfi közt lett ötödik.

A fő számot, a maratont vállalta be a karancslapujtői Dr. Lukács Tünde, aki végül a hetedikként végzett. Mint tudósítónknak elárulta, ezúttal a négy órán belüli idő volt a lényeg, és nagyon örült, hogy minden nagyobb erőfeszítés nélkül is sikerült teljesíteni a célját.

A Tornádó indulói közül Jakubovics István indult félmaratonon, és 150 férfi közt az előkelő ötödik helyen ért célba. Kismaratonon Laczkó Szabina nyolcadik, Petróczy Bálint kilencedik lett. A legrövidebb távon Torák Levente ezüstérmet szerzett saját korcsoportjában, míg László Leila ötödik lett a lányoknál.

Nógrádi eredmények.

Minimaraton (5,27 kilométer). Férfiak. 11-14 évesek (21 induló): 7. Póczos Sándor 21:52,0 perc … 9. Fiser Márk 25:15,5. 15-18 évesek (13): 2. Torák Levente 19:08,5 … 6. Buda Erik 22:06,8. Nők. 11-14 évesek (26): 23. Bajczár Panna 33:31,8. 15-18 évesek (15): 5. László Leila 24:05,8.

Kismaraton (10,54 kilométer). Férfiak (131): 9. Petróczy Bálint 38:32,8 … 14. Bajczár Benedek 41:47,1 … 25. Marcsok Márton 45:26,6 … 31. Szuhán Attila 47:20,3 … 53. Póczos Mátyás 51:09,2. Nők (134): 8. Laczkó Szabina 43:15,3 … 13. Laczkó Rozina 47:20,3.

Félmaraton. Férfiak (150): 5. Jakubovics István (valamennyien TTT) 1;19:18,8.

Maraton. Nők (17): 7. Dr. Lukács Tünde (Karancslapujtő) 3;57:51,3.