Nógrádi helytállás a szomszédban

TÁJFUTÁS – Eger Grand Prix

Hétvégén kellemes őszi időben, sportági csemegeként új terepeken és térképeken rendezte meg, négy nemzet négyszáz versenyzőjének az idei Eger Grand Prix háromfutamos ranglista pontszerző tájfutó viadalát a Blézer Attila által vezetett Egri Spartacus SE.

Goldmann Júlia Eger15

Goldmann Júlia a záró futam utolsó elektronikus érzékelésű (mikrochipp) időmérő ellenőrző pontjánál

A nagyszabású sportági viadalon két nógrádi szakember, id. Pelyhe Dénes és Cz.Zentai József is lebonyolítói, közreműködői „szerepkört” kapott. A versenyszezon (november 30-ig tart) utolsó országos ranglista versenyén mindhárom nógrádi egyesület a Salgótarjáni Dornyay SE, a Balassagyarmati Balassi BKSE és a HUFEZE-Pásztó színeiben több újonc versenyző, ha csak egy-egy futamon rajthoz állva, de sikerrel teljesítették a számukra kijelölt versenypályákat.

A Dornyay idei meglepetésembere, Mag Viktória ezúttal saját életkori kategóriájában utasította maga mögé minden ellenfelét, még az ifjúsági lányoknál klubtársa a válogatott kerettagsággal büszkélkedő Fésüs Evelin Anna csak egy jó hajrát követően tudott a dobogósok közé kerülni. A tarjániak másik (junior) válogatott kerettagja Goldman Júlia ezúttal már a felnőttek között lett szintén második, úgy hogy a befejező futamon csupán egyetlen másodperccel lemaradva cseh ellenfele mögött, összetettben szintén a második helyen végzett. Fiúknál kategóriájában két futam során addig magabiztosan vezető fiatal tarjáni Kronovetter Balázs nagyon elrontotta a záró futamot és visszaesett a második helyre.

Jobb nógrádi összetett és futam eredmények:
N/W12C (13 induló): 1. Mag Viktória (I. futam 1., II. futam 1., III futam 1., 36:41 perc … 5. Osztafin Lili (2.,5.,6.) 52:16
N/W18B (9): 1. Néda Ágnes Rebeka Tabáni Spartacus 106:27 2. Fésűs Evelin Anna (4.,5.,2.) 116:25 3. Dominika Smrčková Sumperk (2.,7.,4.) 117:09
N/W14B (10): 4. Mag Fruzsina (6.,7.,4.) 97:05
N/W21A (4): 1. Aneta Vozdová Sumperk 129:23 2. Goldmann Júlia (4.,3.,2) 143:54
F/M10D (21): 1. Révész Bálint Egri Spartacus 59:08 2. Kronovetter Balázs (1.,1.,8) 63:12
F/M10DK (6): 1. Verebélyi Attila (1.,2.,1.) 50:09
F/M14C (16): 1. František Hecl Sumperk 73:51 2. Tóth Ábel Tibor 80:37
F/W17B (6): 1. Stork Mihály (2.,2.,1.) 112:46
F/M21BR (19): 1. Friedrich Gábor Tipo Tájfutó KSE 87:40. A balassagyarmati Kovács Boldizsár az I. futamon az előkelő 6. helyen érkezett célba.
F/M21C (7): 1. Szikra Zoltán Futárok Sport Club 97:07 … 3. Tóth Zénó (1.,6.,3) 112:24
N/W40B (12): 1. Tömördi Ágnes Hegyisport Szentendre 105:53 2. Boros Anna (1.,2.,2.) 107:06 3. Nagy Ákosné (3.,3.,3.) 113:05
N/W 60 B Az I.-II. futamot Novotni Tiborné Balassagyarmati Balassi BKSE nyerte meg. A záró futamon nem állt rajthoz.
F/M35BR (21): 1. Bihari Zoltán KFKI Petőfi Sportkör 85:32
Szikszai Szabolcs az I. futamon 3., Reviczki Zsolt HUFEZE Pásztó a III. futamon a 7. helyezést szerezte meg.
F/M45B (21): 1. Jozef Pollák ATU Kosice 102:08 … 8. Marczis István ifj (11.,15.,10) 139:53 … 10.Varga István (15.,10.,11.) 148:03
Kovács Zoltán Bgy. Balassi BKSE az I futamon 6., bátyja Kovács Péter a 7.lett. A III futam során a salgótarjáni Nagy Ákos az 5. helyen ért célba
F/M50B (21): 1. Jaromír Šrámek Sumperk 103:33 … 13. Sramkó Tibor (13.,15.,14.) 154:19
F/M55B (15): A záró futamot a salgótarjáni id. Pelyhe Dénes nyerte meg.
F/M60B (7): 1. Miloš Rychlý Szilézia 112:59. A záró futamon Czimer Z. József HUFEZE Pásztó a 2. helyen ért célba.
NYT/Open Technical (25): 1. Vas Gábor Diósgyőri TC … 3. Verebélyi Tibor (6.,3.,5.)
(Az egyesület nélkül felsoroltak mindannyian a Salg. Dornyay SE versenyzői.)

Forrás: Cz.Z.J.