Csoportja élén az SKSE

KOSÁRLABDA – NB I/B, Keleti csoport, 7. forduló

A listavezető botlásának köszönhetően a tabella élére állt a Tiszaújvárosról győztesen hazatérő SKSE.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Konecranes-Salgótarjáni KSE 57–69 (5–19, 16–17, 19–20, 17–13)

Tiszaújvárosi Sportcentrum, 400 néző, vezette: Borgula, Kapusi, dr. Mészáros.

Tiszaújváros: Czura 10, Kovács Z. 5, Varga Á. 14/3, Pongrácz 4, Benőcs D. Csere: MOHAY 11, OSNACH 11/3, Vida 2, Kovács B., Oláh Z. Edző: Brunyánszky István.

Salgótarján: SZABÓ P. 9/3, Dániel P., MADÁR 30/27, Oluic 2, Tutus. Csere: Varga M. 6, Schéda, HELMECZI 13, Pável 5/3, Béres 4. Edző: Czigler László.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–7, 8. perc: 2–14, 14. perc: 10–24, 18. perc: 19–29, 23. perc: 29–41, 28. perc: 36–49, 35. perc: 45–63, 38. perc: 53–63.

Kipontozódott: Tutus (38.), Mohay (38.).

Brunyánszky István: – Gratulálok a vendégeknek, a védelmek csatájából, kicsit jobb teljesítményt nyújtva, ők kerültek ki győztesen. Összességében egy ki-ki meccset játszottunk, s ez alapján hiszem, hogy nekünk is ott van a helyünk, ahová a salgótarjániak tartanak, vagyis a csoport legjobb négy csapata között.

Czigler László: – Az volt a tervünk, hogy a védekezésbe nagyon nagy energiát fektetünk, és ezt az első pillanattól kezdve meg is tudtuk valósítani. Ennek, valamint Madár András támadásban nyújtott extra teljesítményének köszönhetően a mérkőzés nagy részében biztosan őriztük tíz pont fölötti előnyünket. Komoly vezetésünk birtokában ugyan a végjátékban kicsit könnyelművé váltunk, és buta faultokkal magunkra húztuk a hazaiakat, ám különösebb veszély így sem fenyegette már győzelmünket.