Mede és Tóth nyert

SAKK – Jubileumi Tarján kupa

Szombaton jubileumhoz érkezett a Salgótarjáni TSE által korábban útjára indított Tarján Kupa rapidverseny, melyet ezúttal X. alkalommal bonyolítottak le a megyeszékhely városi sportcsarnokának a tanácstermében.

A tarjáni versenyrendezők a megmérettetést ezúttal is két csoportban nyílt és gyermek hirdették meg.

Tóth Máté nyert középen

A gyermekek abszolút küzdelmében a pásztói Tóth Máté nyert

Hétvégén mindkettő csoportban nagyobb létszám verbuválódott össze, mint az őszi Tarján kupa rendezvényén, köszönhetően ez elsősorban a Pásztóról érkezett versenyzőknek, miközben a jubileumi sakkversenyre egy Fülekről érkezett gyermeksakkozó rajthoz állása mellett nemzetközi részvételű lett.

Nyílt csoportban a salgótarjániak első táblása, Mede István FIDE-mester fő esélyesként indult a megmérettetésen és a papírforma alapján majdnem száz százalékos teljesítménnyel meg is nyerte a versenyt. Az egyetlen 0,5 pontos veszteséget Lenkó Csaba ellenében kellett bekönyvelnie.

A csoport küzdelmében egyébként több fiatal is részt vett, köztük a még csak 13. évében járó pásztói Vas Vince, aki nem tisztelve a rutinos tőle jóval idősebb versenyzők tudását, sorra-rendre gyűjtögette be pontjait, de végül a csoport ifjúsági különdíját a számára kedvező Bucholz döntés alapján nem ő, hanem a salgótarjáni Patai Péter érdemelte ki.

A gyermekcsoport küzdelme kétesélyesként indult Lőrik Gergő és a pásztói Tóth Máté között, de ezúttal váratlan vetélytársuk lett a Fülekről érkezett, mindössze 9 éves Kapicakova Lucia személyében. Hármuk közötti körbeverés után végül jobb Buchholz értékkel Tóth Máté nyerte a versenyt, két leány vetélytársának pedig ezúttal kategória győzelem jutott.

A versenyen megjelent szakvezetők figyelmét igencsak kivívta a legfiatalabb fiúk kategóriájában első helyen végzett Valkár Zétény játéka.

A Nyílt csoport végeredménye: 1. Mede István 2. Vajda Albert (Pásztó) 3. Kovács Dániel 4. Patai Péter 5. Vas Vince (Pásztó) 6. Tódor Sándor (Pásztó) 7. Lenkó Csaba 8. Várkonyi Péter 9. Klenóczky Dániel 10. Szegő Krisztián (Andornaktálya) 11. Lőrik Gergő 12. Kelemen Áron (Pásztó)

A csoporton belül értékelt U18 kategóriában: 1. Patai Péter, 2. Vas Vince, 3. Klenóczky Dániel, 4. Lőrik Gergő, 12. Kelemen Áron.

Gyermek csoport: U9 korcsoport leány: 1. Kapicakova Lucia (Fülek) 2. Mender Laura (Pásztó) 3. Kovács Veronika 4. Tóth Eszter 5. Kovács Rebeka

U9 fiú: 1. Valkár Zétény 2. Mede Marcell 3. Kovács Bendegúz 4. Balogh Bertold

U14 leány: 1. Lőrik Kitti 2. Oláh Dorka (Pásztó) 3. Kresák Flóra (Pásztó) 4. Porok Linda

U14 fiú: 1. Tóth Máté (Pásztó) 2. Racskó Máté (Pásztó) 3. Vágvölgyi Ádám 4. Büki Marcell 5. Gyurcsák András 6. Tóth Bálint 7. Géczi Dominik.

(A helység, illetve egyesület nélkül közöltek mindannyian salgótarjániak illetve az STSE sakkozói.)

Forrás: Cz. Z. J.

Fotó: Tarjánsakk.hu