Már az első félidőben eldőlt az ütközet

KÉZILABDA – NB I/B., Keleti csoport, 16. forduló

A csoport élmezőnyéhez tartozó Nyíregyháza végig éreztette ellenfelével, ezen az estén nem sok esélyük lehet idegenben. A Kábel SE játékosai mind támadásban, mind védekezésben rengeteg hibát vétettek, és csak percekre sikerült azt a teljesítményt mutatniuk, ami a múlt héten, az ózdiakkal szemben jellemezte őket.

Nyíregyházi KC – Balassagyarmati Kábel SE 33-25 (19-11)

Nyíregyháza, Bem József Általános Iskola, 150 néző. V.: Babicz, Haskó.

NYKC: NAGY L. – Munkácsi 4/3, PÁNCZÉL 10, Bécsi, GUBÓ 6, LEITER 4, Illés 3. Csere: Oláh, Dudás (kapusok), Varga L. 1, Nagy Cs., Kurbely 1, Kaplonyi 2, DOLICS 2, Mihályi. Vezetőedző: Varga Zsolt.

Kábel SE: Djukanovics – Duzsi 1, Székely 6, Szabó T. 4, Dóczi, ALBERT-TÓTH 8, Szabó A. 1. Csere: Síró (kapus), Kajdy, Tihanyi, Vízler 4/1, Bécsi, Tokai, Bán 1. Vezetőedző: Győrffy Sándor.

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1. Kiállítások:  14, ill. 10 perc.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 11. perc: 9-2, 15. perc: 12-3, 21. perc: 14-9, 26. perc: 17-10, 33. perc: 21-13, 43. perc: 26-20, 51. perc: 30-20.