Megint a régió legjobbjai lettek

ATLÉTIKA – Sport XXI., mezei futás

A kazincbarcikai csónakázó-tó mellett, igazi tavaszi napsütésben, festői helyszínen álltak rajthoz a régió legfiatalabb atlétái az idei első mezei futóversenyen. A Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) U13-as csapata (sorozatban harmadszor) arany-, míg U11-es alakulata bronzérmet szerzett.

DSC_0134

Kovács Gyöngyvirág abszolút győzelmet aratott

A MOB által támogatott Sport XXI. programban először rendezte meg Kazincbarcika a mezei futóversenyt. Öt klub (a nógrádiakon és a házigazdákon kívül Miskolci VSI, Ózdi Teknőc Futó Club és Eger SI), illetve két kölyökatlétikával foglalkozó általános iskola vett részt a tömegrajtos viadalon. U11-ben hét, U13-ban hat csapat összesen száztíz versenyzője teljesítette a kiírt távokat.

A SAC az idősebbeknél címvédőként érkezett, és a megfiatalított csapat is kiválóan szerepelt, újra diadalmaskodni tudtak. Egyéniben is szerzett babér, Kovács Gyöngyvirág abszolút első helyet szerzett, míg Halasi Hannát csapattársán kívül csak egy fiú tudta megelőzni.

A kisebbeknél foghíjas csapat utazott Kazincbarcikára, de a két miskolcival kiegészült gárda így is dobogóra állhatott. Itt Oláh Bátor érte el a legjobb helyezést, a negyedik helyen ért célba az 56 induló közt.

A három edző által felkészített SAC így sorozatban a harmadik mezei futó állomáson tudott aranyat szerezni, és ha ideszámoljuk Bartkó Virág nemrégiben bezsebelt országos bajnoki címét is, kijelenthetjük, hogy remekül alakul a klub eddigi szezonja.

Kazincbarcikán egyébként minden résztvevő matricát, üdítőt és sportszeletet kapott, a dobogós csapatok pedig érmeket vehettek át. A szabadtéri Sport XXI-es események következő állomása, május 7-én, Miskolcon az első pályaverseny lesz.

Eredmények.

U11 (7 csapat): 3. Salgótarjáni AC (4. Oláh Bátor, 16. Széles Kelly, 26. Papik Zétény, 28. Hegedűs Flóra, 31. Nagy Veronika, 32. Virágos Zsófia) 222 pont.

U13 (6): 1. Salgótarjáni AC (1. Kovács Gyöngyvirág, 3. Halasi Hanna, 5. Reichardt Liza, 6. Simkó Boldizsár, 11. Urbányi Levente, 21. Bali Emese, 36. Tajti Eszter, 39. Markovics Anna) 122 pont.