Éremszerző nógrádiak

ATLÉTIKA – Kalenji futónap

A napokban újra Budaörsön rendezték meg a hagyományos Kalenji futónapot, ahol négy táv várta az érdeklődőket, köztük pár nógrádi fiatallal.

Bár az időjárás előrejelzés nem mondott jó időt, a terepfutáson így is több mint ötszáz sportoló, szabadidőt aktív mozgással eltöltő vett részt.

Három nógrádi is éremmel térhetett haza a versenyről. A legfényesebbet Kovács Gyöngyvirág szerezte meg, a Salgótarjáni AC futója 28 lány között szerezte meg az első helyet 1500 méteren.

A Balassagyarmati DISZVSE indulói közül Kristóf Verona ezüst-, míg Fürjes Flóra Emma bronzérmet szerzett a legrövidebb, 500 méteres távon.

Nógrádi eredmények.

500 méter. Lányok (22 induló): 2. Kristóf Verona 2:22 perc. 3. Fürjes Flóra Emma (mindketten BADISZVSE) 2:23.

1500 méter. Lányok (28): 1. Kovács Gyöngyvirág (SAC) 5:34 … 15. Fürjes Panna Sára (BADISZVISE) 7:48.