Érmek és rekordok

IAAF Atlétikai Világnap, Tiszaújváros

Harmincnál is több egyesület versenyzői látogattak el a Tiszaújvárosban, 16. alkalommal megrendezett IAAF Atlétikai Világnapra, a hatvan versenyszámot meghaladó változatos programra itthonról és külföldről összesen 650 feletti volt a nevezések száma. A Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) futói három értékes ezüstérmet is bezsebeltek a világnapon.

Az időjárás kellemes hőmérséklettel, napsütéssel, ideális szélviszonyokkal kegyeiben fogadta az atlétákat, minden adott volt egy jó versenyzéshez.

A rendezvény hosszú évek óta remek felkészülési állomás a SAC sportolói számára, a két érintett edző, Máté Csaba és Kadlót Zoltán ezúttal öt versenyzőt indított el a versenyen. Valamennyien a leghosszabb választható távon, 600 méteren álltak rajthoz, és mindannyian kiváló időket futottak.

Az újoncok mezőnyében – az idei mezei futó országos bajnok – Bartkó Virág új egyéni rekorddal lett második a kiváló mezőnyben, és fél másodpercen belül zárt nagy riválisa mögött. A gyermekeknél két SAC-os ezüstérem született. Kovács Gyöngyvirág sokáig tartotta a lépést a korosztály legjobbjával, a medál mellett a biztató egyéni rekordnak is örülhetett. Reichardt Zalán is jó időt futott, és bár saját, szoros befutós futamát megnyerte, végül az ő nyakába is ezüst került. Reichardt Liza és Simkó Máté Boldizsár is a nyolcadik helyen végzett.