Nagyszerű nógrádi sikerek születtek

DIÁKSPORT – Kis iskolák országos döntője

Nemrég Békés megyében, Gyulán rendezték meg a kis iskolák idei országos döntőjét. A Nógrád megyei versenyzők kiemelkedően szerepeltek ezen a versenyen. A fináléra több mint száz iskola nevezett, és ebből 58 tanintézmény szerzett pontot a legnagyobb létszámú diákolimpia rendezvényen. Az összetett pontversenyben Szügy 30 ponttal a roppant előkelő második helyen végzett, míg Nagyoroszi 15 ponttal a 11. helyezett lett.

KisIsk800mKOVÁCSAdrienn1hely

A dobogó tetején Kovács Adrienn (Nagyoroszi), a 800 méter győztese

Most először sikerült a megye sportolóinak együtt utazniuk erre a nagyszabású országos versenyre. A hat órás út a kényelmes busszal így is fárasztó volt, de hazafelé mindenki boldog volt, hiszen Nógrád megye eddigi legsikeresebb kis iskolás versenyeredményét érték el a szügyi és a nagyoroszi iskola versenyzői.

A megnyitó ünnepségen a gyulai vár előtti területen felsorakozott mintegy nyolcszáz versenyzőnek nagy élmény volt a köszöntő. A szabadidős programok során a fiatalok ellátogattak a közeli várfürdőbe és a nemrég megújult gyönyörű Almásy-kastélyba is. Ezúttal is három sportágban zajlottak a versenyek, a megyei legjobbak atlétikában, lány kézilabdában és fiú labdarúgásban indulhattak el.

Az atlétikai csapatversenyben hat diák összetett eredménye számított (a versenyszámok: 60 méter, illetve 100 méteres futás, kislabdahajítás és távolugrás). A svédváltóban négyen futottak, a legkisebb, második korcsoportos versenyzőre 100 méter, a következő, harmadik korcsoportosra már 200 méter, a negyedik korcsoportosra 300 méter, a befutóra pedig 400 méter várt. Egyéni számokban 600 méteren és 800 méteren rendeztek versenyt.

A nagy hűség igazán próbára tette a versenyzőket, mert volt olyan diák, aki három versenyszámban is pályára lépett. A 800 méteres futásban nagyszerű versenyzéssel, fantasztikus hajrával győzött Nagyorosziból Kovács Adrienn. A svédváltóban is kimagaslót nyújtott, hiszen a B döntőben utolsónak vette át a botot, de mégis ő ért elsőként célba, ezzel egy hetedik helyezéshez segítette csapatát.

Dicséretesen szerepeltek a szügyiek is. Labdarúgásban harmadik helyezést értek el, a bronzmérkőzésen Esztár csapatát verték meg 3-1-re. Atlétikában három számban is pontszerző helyen végeztek, így egy nagyszerű második helyezést értek el az iskolák közötti pontversenyben.

KisIskOD_Szügy 3.helylabdr

Szügy bronzérmes fiú labdarúgói

Nógrádi eredmények.

Atlétika.

Fiú csapatverseny: 13. Szügyi Madách Imre Általános Iskola 2152 pont (Bukta Dániel 293, Kuszi Ádám 292, Hangács Gergely Levente 389, Oláh Gergő 291, Szőrös Gábor 444, Mácza Markó Béla 443, felkészítő tanárok: Balázs Bernadett, Kucsera István, Csábi Csaba).

Lány csapatverseny: 12. Szügy 2126 pont (Hangács Boglárka 349, Puriczki Fanni 280, Krupa Eszter 415, Kárdási Eszter 408, Dombovári Petra 328, Barta Virág 346.

Svédváltó. Fiúk: 4. Szügy 2:27,9 perc (Bukta Dániel, Hangács Gergely Levente, Szabó Lénárd, Szőrös Gábor). Lányok: 7. Nagyoroszi, Börzsöny Általános Iskola 2:51,2 perc (Bartal Nóra, Darányi Sára, Kovács Adrienn, Metykó Emese, testnevelő: Tóth-Peredi Anita, Vigyinszki Attila).

600 méter. Fiúk: 5. Hangács Gergely Levente (Szügy) 1:44,3 perc … 7. Tóth Roland (Nagyoroszi) 1:49,2. Lányok: 5. Puruczki Hanna (Szügy) 1:55,7 … 13. Csapláros Anna (Nőtincs) 1:59,3.

800 méter. Fiúk: 12. Szabó Lénárd (Szügy) 2:34,7 perc, 13. Krupa Richárd (Szügy) 2:38,3. Lányok: 1. Kovács Adrienn (Nagyoroszi) 2:35,8.

Fiú labdarúgás: 3. Szügy (Sreichovonetz János, Hugyecz Márton, Krupa Richárd, Szőrös Gábor, Mácza Markó Béla, Fáy Gedeon, Csiki Gábor, Benke Bálint, Szabó Lénárd, Hugyecz Lénárt, Hangács Gergely Levente, felkészitő: Csábi Csaba). 3. helyért: Szügy-Esztár 3-1.

Lány kézilabda: 13. Nagyoroszi (Koczka Fiametta, Koczka Sára, Kovács Adrienn, Matus Gréta, Metykó Emese, Pásztor Nóra, Székely Orsolya, Szorcsik Adél, Tóth Alexandra, Vass Natália, felkészítő tanárok: Bódis Bertalan, Tóth-Peredi Anita). Eredmények: Ikervár-Nagyoroszi 7-6 (4-3), Kocsola-Nagyoroszi 18-6 (5-10), Soponya-Nagyoroszi 10-3 (7-2), Nagyoroszi-Jászkarajenő 12-4 (8-1), Nagyoroszi-Cserszegtomaj 11-7 (5-3).