Érmeket hoztak a hegyről

ATLÉTIKA – Hegyifutó bajnokság

Az idei hegyifutó országos bajnokságot folyamatosan szakadó esőben rendezték meg a hétvégén. A Parádról induló, a Mátra erdőségén át a Kékes csúcsáig tartó 10,5 kilométeres távon 820 méter szintemelkedés várta a résztvevőket.

Nógrádba két szenior bajnoki cím került, a Zenit SE futóinak köszönhetően. Szőllős András az M40-es kategóriában öt embert előzött meg, a W45-ös kategóriában Dr. Bokros Andreának viszont nem volt riválisa. A váci színekben versenyző berkenyei Sági József egy abszolút második helyet is szerzett a korcsoportos (M45) aranya mellé.

Egy rövidebb távon – a fiatalok bajnoki távján – rendezték meg Mátraháza és Kékestető között a Futapest sportiroda krosszfutó sorozatának következő futamát. A 3,4 kilométeres, 290 méteres szintkülönbségű távon a zenites Szurok Balázs volt a leggyorsabb megyénkbeli, de minden nógrádi korcsoportos éremmel gazdagodott. A berkenyei Sági Barbara váci egyesületének szerzett egy korosztályos (U20) bajnoki címet.

Abszolút nógrádi eredmények (zárójelben a bajnoki korcsoportos helyezések).

Rövid táv (3,3 km).

Férfiak (45 induló): 4. Szurok Balázs 20:26 perc, 5. Mátrai Márk 20:30 … 7. Telek András (mindhárman Zenit SE) 20:46 … 37. Jusztin Ferenc (Szécsény) 29:46. Nők (47 induló): 8. (1.) Sági Barbara (Berkenye) 23:26 … 22. Vágvölgyi Ildikó (Salgótarján) 26:32.

Hosszú táv (10,1 km).

Férfiak (68 induló): 2. (1.) Sági József (Berkenye) 53:19 … 9. (1.) Szőllős András 57:27. Nők (19 induló): 7. (1.) Bokros Andrea Erzsébet (mindketten Zenit SE) 1;18:53.