Több távon mozogtak

ATLÉTIKA – Barátság maraton

A napokban bonyolították le a miskolci Barátság maraton elnevezésű, nagyszabású futóversenyt, ahol több táv közül is választhattak a mozgás szerelmesei.

Természetesen a nógrádiak sem maradtak ki a versengésből, de a leghosszabb távot egyedül a karancslapujtői Dr. Lukács Tünde vállalta be, aki a középmezőnyt jelentő hatodik helyen ért célba, jutalma vastaps, tárgyjutalom és egy serleg is volt.

A Tarjáni Tornádó Triatlon SE-t (TTT) hat egyéni, és két váltó képviselte. A legjobb helyezést a minimaratonon futó, végül ötödikként finiselő Petróczy Bálint érte el, míg a férfi félmaratoni váltó bronzérmet szerzett a 26 csapat között.

A nógrádi eredmények.

Maraton.

Nők (14 induló): 6. Dr. Lukács Tünde (Karancslapujtő) 4;03:22 óra.

Kismaraton (10,5 km).

Férfiak (92): 7. Sallai Dávid (TTT) 43:40.

Nők (74): 9. Laczkó Franciska Nóra (TTT) 52:14.

Minimaraton (5,2 km).

Férfiak (137): 5. Petróczy Bálint 19:19 … 21. Fiser Márk 21:30, 22. Szuhán Attila (mindhárman TTT) 21:31.

Nők (147): 8. Becsó Barbara (TTT) 22:47 … 77. Berta Orsolya 30:19, 78. Gál Zsuzsanna (mindketten Salgótarján) 30:19.