Újabb futam nógrádi érmekkel

ATLÉTIKA – Futapest krosszfutás, Vácrátót

Az elmúlt hétvégén a Duna menti település Vácrátót adott otthont a Futapest idei országos terepfutó versenysorozat újabb futamának. A Petőfi téri Általános Iskola mellől, ezúttal is több mint háromszáz, különböző korosztályt képviselő futó, remek tavaszi időt kifogva- közte hat nógrádi – állt rajthoz.

Megyénk sportolói közül rövidtávon, a nem nagy szintkülönbségű terepen, két salgótarjáni Zenites sportoló végzett az abszolút élmezőnyben. Telek András az előkelő nyolcadik, még a hosszú idő után az újra csatasorba állt klubtársa Zánki Zoltán a tizedik helyen érkezett célba. Életkori korosztályaikban eredményhirdetéskor mindketten a dobogó második fokára állhattak fel. Az idősebb szeniorok között úgy látszik idén a szécsényi Jusztin Ferenc is éremhalmozó lesz , ugyanis a volt olimpikonfutó Szekeres Ferenc mögött ezúttal is második helyen végzett.

Hosszútávon a somoskőújfalui Zenit SE futója Mátrai Márk abszolútban a 26. korosztályban pedig a 10. helyezést szerezte meg, Idén a hegyifutás nemzetközi porondjára is kilépni szándékozó Behan Anikó(Zenit SE) nőknél abszolútban a harmadik, korosztályában pedig a háromszoros duatlon világbajnok Csomor Erika (FTC) mögött a második helyen zárt.

Eredmények: Rövidtáv: 4,8 km 40 m szintkülönbség: 1. Polyánki Bence Budaőrsi DSE 17:00 perc..8.(korosztályában 2.) Telek András Salgótarján/Zenit SE 18:49 ..10.(2.) Zánki Zoltán Salgótarján/Zenit SE 19:17..71.(2.) Jusztin Ferenc Szécsény/Salg. Dornyay SE 26:31

Hosszútáv: 12,4 km 120 m szint: 1. Beda Szabolcs Sashegyi Gepárdok, Bpest 47:02 perc ..26.(10.) Mátrai Márk Somoskőújfalu/Zenit SE 54:39..33.( abszolút nők 3., korosztályában 2. hely) Behan Anikó Hernádkak/Zenit SE 55:56 ..137. Kapás Bernadett Salgótarján 1:17:50

Forrás: Cz.Z.J.