Bebiztosították helyüket az alsóházban

KOSÁRLABDA – NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 20. forduló

Békésen zsinórban nyolcadik vereségét is elszenvedte az SKSE csapata…

Calle Pubfood Békés – Salgótarjáni KSE 89–73 (27–17, 18–10, 25–23, 19–23)

Békési Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Varga Z., Menyhárt, Győrki. Békés: KRSZTICS 26/9, Nagy B. 10/3, Molnár Á. 4, KOMA 23, Gruda 4. Csere: Zsíros G. 5/3, Nagy Cs. 5/3, CSORBA 12, Bánszki, Demkó, Balog G. Edző: Balog Vilmos. Salgótarján: Harris 14/6, Dániel P. 5/3, Jakab P. 14/3, Csapai 10, Béres D. 9. Csere: Blaskovits L. 17/9, Debreceni G. 2, Mucsibabics 2, Blaskovits B. Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–4, 8. perc: 22–12, 14. perc: 32–19, 18. perc: 41–22, 24. perc: 49–39, 28. perc: 63–43, 34. perc: 78–54, 38. perc: 89–64. Kipontozódott: Blaskovits L. (38.).

Kizárólag győzelemmel tarthatta életben középházi reményeit a pocsék passzban lévő, utolsó hét találkozóját elbukó tarjáni gárda, ám Molnár István legénységének gyakorlatilag pillanatnyi esélye sem volt a rivális Békés otthonában. A remeklő Krsztics-Koma páros vezette vendéglátók már az első negyedben tízpontos előnyre tettek szert, a félidőben pedig közel húsz egységgel tudhatták maguk mögött gyalázatos dobóformát (huszonnyolc százalék mezőnyből, tizennégy a triplavonalon túlról) kifogó ellenfelüket. A második húsz percet ugyan ígéretesen kezdték a Harris és Jakab kosaraival 49–39-re felzárkózó tarjániak, ám a folytatásban egy 17–4-es sorozattal pillanatok alatt ismét elhúztak a hazaiak. Akik a záró felvonásban is tovább növelték a különbséget, olyannyira, hogy Csorbáék két perccel a lefújás előtt immár 89–64-re vezettek. Így azután Balog Vilmos a hajrában már jobbára a tartalékoknak adott lehetőséget, amit kihasználva a piros-feketéknek valamelyest sikerült kozmetikázniuk az ezzel együtt sem túl dicső végeredményen.

Balog Vilmos: – Örülök, hogy mindenkit pályára tudtam ma küldeni, hiszen a következő mérkőzéseinken bárki fontos szerephez juthat majd. Elismerésem a csapatnak, a folytatásban is hasonló játékot várok el a fiúktól. Szurkolóink jóvoltából ma remek hangulat uralkodott a csarnokban, várjuk őket a rájátszás mérkőzésein is.

Molnár István: – A hosszú utazás és a fejekben lévő rendetlenség gyorsan hátrányba hozott bennünket. A szünetben igyekeztünk rendezni a sorokat, ami azonban csak ideig-óráig sikerült. Nehéz úgy, hogy mindenki magának játszik.