Győztes alapszakasz-záró

KOSÁRLABDA – NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 22. forduló

Magabiztos, húszpontos győzelmet aratott a sereghajtó MAFC II. elleni alapszakasz-zárón az SKSE együttese. ALBUM

Salgótarjáni KSE – MAFC II. 89–69 (28–13, 20–19, 17–15, 24–22)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Sallai, Bács, Vaszi. Salgótarján: HARRIS 24/9, DÁNIEL P. 8/3, Blaskovits L. 12/3, JAKAB P. 23/9, DEBRECENI G. 12. Csere: Csapai 8, Mucsibabics 2, Benedek, Blaskovits B. Edző: Molnár István. MAFC II.: FEHÉR Á. 18/3, Láng-Miticzky 3/3, VÍGH 15, Király 2, Nikitin 8. Csere: Armaghani Á. 6/6, Nagy G. 8, Bartos 5/3, Pataki 2, Medgyesi 2. Edző: Bors Miklós. Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–4, 8. perc: 22–12, 14. perc: 35–21, 18. perc: 43–23, 24. perc: 57–41, 28. perc: 60–45, 34. perc: 71–56, 38. perc: 85–65. Kipontozódott: Vígh (36.).

Album

Az SKSE együttese kapitánya, a listavezető Debrecen elleni bravúros siker alkalmával két sportszerűtlen hibát begyűjtő, s ezért egy mérkőzésre automatikusan „elmeszelt” Béres Dávid nélkül várta az alapszakasz-zárót, melyen a mieink számára csak és kizárólag a győzelem lehetett elfogadható. Különösen igaz ez, ha figyelembe vesszük, hogy a sereghajtó MAFC II. kényszerűségből igencsak tartalékos gárdát küldött Salgótarjánba, a januárban a Molnár-tanítványoknak igencsak fájó pofont kiosztó műegyetemisták legjobbjai ugyanis a szombat esti találkozó időpontjában – a klub élvonalban maradásért küzdő első csapatának színeiben – éppen Pakson labdáztak. A fővárosi ifjoncok mindezek ellenére rendkívül elszántan vetették magukat a játékba, s a nyitó felvonás java részében nem is engedték komolyabb távolságra maguktól a támadásban jól dolgozó, a védekezésre ugyanakkor nem sok gondot fordító házigazdákat. Akik azonban 14–12 után egyszer csak megrázták magukat, s egy Harris és Jakab kosaraira alapozott huszáros, 18–1-es negyedzáró- negyednyitó rohammal a meccs legfontosabb kérdésére gyors és egyértelmű választ adtak. A hátralévő majd’ fél óra igazából már nem is volt több puszta formalitásnál, a 32 pontot, 25 lepattanót és 9 gólpasszt szállító Harris-Dániel hátvédpáros, valamint a 23 ponttal és 11 lepattanóval záró Jakab vezérletével a tarjániak könnyedén őrizték húsz egység körüli fórjukat, ettől többre ugyanakkor, úgy tűnt, nem is nagyon vágytak. Ezt kihasználva pedig a lelkesen kosárlabdázó és helyenként kifejezetten ügyes megoldásokat bemutató látogatók minden hátralévő játékrészben egál közeli részeredményt produkáltak, s így összességében Bors Miklós fiai egy a körülményekhez képest tisztesnek mondható vereséggel, míg a tarjániak egy szépnek nem különösebben, ám magabiztosnak annál inkább nevezhető sikerrel zártak.

DSC_0419

Sorrendben második győzelmükkel, amit, ne feledjük, zsinórban nyolc kudarc előzött meg, a tarjániak 7-15-ös mutatóval a Keleti csoport tizedik pozíciójában végeztek, így a folytatásban majd az NB I/B-s pontvadászat 17-24. helyeiért küzdhetnek. Az alsóházban érdekelt nyolc gárda mindegyike – alapszakaszbeli eredményeit megtartva – oda-vissza megmérkőzik a másik régióból érkező ellenfelekkel, vagyis az SKSE esetében a Budafok, a Bajai Bácska, a Soproni MAFC és az Alba Fehérvár II. együtteseivel. A piros-feketék majd (minden bizonnyal jövő vasárnap) a SMAFC elleni hazai találkozóval kezdik meg rájátszásbeli szereplésüket, azután pedig a Nyugati csoport pofozógépének bizonyuló székesfehérváriak otthonában lesz lehetőségük véget vetni tizennégy találkozó óta tartó idegenbeli nyeretlenségüknek.

Molnár István: – A mai mérkőzésről jót nem tudok mondani, rosszat pedig nem akarok. Megelégedtünk azzal, hogy nyerünk, a közönségünket ugyanakkor sajnos nem szolgáltuk ki teljes mértékben.

Bors Miklós: – Az A-csoportos kerethez tartozó játékosaink nélkül jöttünk el, ennek ellenére a fiatalok nagyon szépen fel tudták venni a ritmust. A legfőbb célunk az volt, hogy játszunk egy jó meccset, ami azt gondolom sikerült, felszabadultan kosárlabdáztunk, s ha az utolsó percekben nem csökken a koncentrációnk, akár szorosabban is alakulhatott volna a találkozó. Gratulálok a hazaiaknak, higgadtan, tudatosan játszottak.