„Edzőgyilkos” tarjáni produkció

KOSÁRLABDA – NB I/B, férfiak, rájátszás a 17-24. helyért, 1. forduló

Bár helyenként eléggé félvállról vették, végül győzelemmel zárták első rájátszásbeli meccsüket a tarjáni kosarasok. ALBUM

Salgótarjáni KSE – Soproni MAFC-NYME 81–74 (21–20, 19–23, 22–21, 19–10)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Rácz Zs., Földi K., Simon T. Salgótarján: HARRIS 24/12, Dániel P. 5/3, BLASKOVITS L. 17, JAKAB P. 19/9, Csapai 9. Csere: Mucsibabics, Béres D. 6, Debreceni G. 1. Edző: Molnár István. SMAFC: NAGY G. 26/3, FORRAI 16/12, Füzi 6/6, Berneczei 11, WERNER 12. Csere: Rátvay B. 3, Tukovics. Edző: Meszlényi Róbert. Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–4, 8. perc: 21–11, 14. perc: 26–32, 17. perc: 30–39, 24. perc: 53–54, 28. perc: 57–60, 35. perc: 67–66, 38. perc: 79–69.

Album

A közelmúltban komoly sikereket megélt együttesek adtak randevút egymásnak az NB I/B-s pontvadászat alsóházában, hiszen míg az ezredforduló táján az A-csoportban is vitézkedő SMAFC 2009-ben például bajnoki döntőt vívott, és nyert meg épp a mieink kárára, addig a legjobbak között két évadot ugyancsak lehúzó SKSE a mostanit megelőző öt idénye közül négyet is dobogós helyen zárt a második vonalban. Kétségtelen viszont, hogy az utóbbi időszakban a hátsó traktusba szép fokozatosan betagozódó soproniakkal szemben a piros-feketék azért jóval meredekebb ívben zuhantak vissza az osztály alagsorába, ahol ugyanakkor korántsem szándékozik tartósan berendezkedni a rájátszásban – ezt bizonyítandó – búfelejtő menetelésre készülő megyeszékhelyi gárda.

DSC_0203

Ébresztő, gyerekek!

A kezdő lépés megtétele mindenesetre előzetesen korántsem tűnt különösebben megerőltetőnek, hát még azután, hogy az első tíz pontjukat kezdő soruk tagjai között testvériesen elosztó tarjániak a péntek esti összecsapás hatodik percében már 17–4-re vezettek. Csakhogy amíg a ragyogó nyitányt produkáló házigazdákon a kisszünethez közeledve már egyre inkább kimutathatóvá váltak a túlzott magabiztossággal, dekoncentráltsággal és álmatagsággal járó „DEAC-szindróma” (mely két héttel korábban a bajnokesélyes debreceniek vesztét okozta Salgótarjánban) tünetei, addig a villámléptű Nagy Gergő vezérletével és sorozatos kosaraival elkényelmesedő riválisuk előnyét pillanatok alatt eltüntető egyetemistáknál az ilyen esetekben ugyancsak gyakorta kialakuló „vérszem” kezdett mind jobban láthatóvá válni. Meszlényi Róbert lelkes tanítványai az első két negyed fordulóján egy mellbevágó, 25–7-es szériával „kínálták meg” a zónavédekezés ellen igencsak nyögvenyelős akciókat vezető, míg saját palánkjuk alatt leventególok sorát beszedő vendéglátókat, akik már annak is örülhettek, hogy a félidő végére három pontra tudták mérsékelni nem sokkal korábban még kilenc egységre rúgó hátrányukat (30–39-ről 40–43 a nagyszünetre).

DSC_0237

Harris ezúttal igazi vezér volt

A fordulást követően ugyan egy rövid ideig úgy tűnt, az öltözőben kapott alapos fejmosás végre kizökkentheti az apátiából a hazaiakat, ám a harmadik periódusban is csupán pillanatokra talált magára, s került a mindössze hat embert forgató soproni együttes elébe Molnár István gyengélkedő alakulata. Mint tudjuk azonban, jobb későn, mint soha: a 62–64-es állásról startoló záró etapban végre csak méltóztattak kicsit megerőltetni magukat a veszély nagyságára még időben ráébredő tarjániak. A mezőny legjobbjának bizonyuló Harris (24 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz, 4 labdaszerzés) által levezényelt 15–2-es negyed-indító SKSE-roham a meccs sorsát gyorsan el is döntötte, mert bár a szimpatikusan küzdő vendégek 77–66 után is minden tőlük telhetőt megtettek, maradék erejük már csupán a szépítéshez bizonyult elegendőnek. Hősies helytállásukért Forraiék így is minden elismerést megérdemelnek, a finoman szólva is felejthető produkcióval bezsebelt két ponton túl másért aligha dicsérhető piros-feketéknek viszont ideje megbarátkozniuk a gondolattal, hogy a mezek még az alsóházban sem nyernek maguktól meccset…

Molnár István: – Ügyesen játszottak a soproni fiatalok, igaz mi hagytuk őket. Lassan, körülményesen támadtunk, a védekezés pedig, mint tudjuk, elsősorban akarat kérdése, aminek viszont ma este mi eléggé híján voltunk. Akik látták a találkozón, már tudják, miért halnak korán az edzők…

Meszlényi Róbert: – Azt gondolom, ilyen tartalékosan is nagyon szépen helytálltunk. Sajnos a hajrára elfáradtak a fiúk, így a Salgótarján végül fordítani tudott.