Küzdelmes diadal Harris-parádéval

KOSÁRLABDA – NB I/B, férfiak, rájátszás a 17-24. helyért, 3. forduló

Amerikai irányítója vezérletével verte az SKSE a szívósan küzdő budafokiakat. ALBUM

Salgótarjáni KSE – Budafoki KK 90–78 (20–17, 20–20, 24–22, 26–19)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: dr. Mészáros, Gergely, Bács. Salgótarján: HARRIS 35, Dániel P. 6, JAKAB P. 16/12, CSAPAI 13/6, BÉRES D. 8. Csere: Blaskovits L., Debreceni D. 4, Mucsibabics 8/6. Edző: Molnár István. Budafok: DREVENKA 12/12, MÉSZÁROS B. 16/12, Lados 2, FEHÉR Cs. 21/15, Verbényi 5. Csere: Steier 10/3, Senkár 2, Fekete J. 10. Megbízott edző: Ferencz Gábor. Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–5, 9. perc: 18–12, 15. perc: 28–27, 19. perc: 40–29, 22. perc: 45–42, 24. perc: 56–45, 29. perc: 59–59, 32. perc: 71–61, 37. perc: 79–78.

Album

DSC_0431

Harris klasszisteljesítményt nyújtott

Ragyogóan kezdték a szombat esti összecsapást a zsinórban ötödik sikerükre hajtó tarjániak, akik, egy Harris és Csapai találataira alapozott 11–0-ás futást is bemutatva, a nyitó negyed derekára nyolc ponttal elhúztak. A némileg foghíjas kerettel és megbízott edzővel érkező budafoki gárda a földijei ellen kettőzött akarással küzdő Drevenka vezérletével és sorozatos tripláival eredt a kezdeti lendületéből a folytatásban sokat veszítő riválisa nyomába, s bár a második felvonás elején Mucsibabics két remek távoli kosarával megint némi egérutat nyert Molnár István alakulata, a félidő hajrájára mindössze egyetlen pontra olvadt a felek közti differencia. Ekkor azonban Jakabék ismét megrázták magukat, s egy 12–2-es etapot repesztve újfent kényelmes előnyhöz jutottak. Csakhogy a 40–29-es állás talán túlságosan is megnyugtatta a pihenőt jó másfél perccel hamarabb megkezdő hazaiakat, amit kihasználva a Mészáros és Steier révén zsinórban nyolc pontot termelő látogatók a játékrész „hivatalos” zárására háromegységnyire felzárkóztak (40–37).

A fordulás után is folytatódott a „húzd meg, ereszd meg” játék: a harmadik periódus elején, Jakab két szép hármasával, valamint a nagy kedvvel játszó Harris kettő plusz egyes akcióival, 56–45-re elléptek a tarjániak, akik viszont ezt követően újból átengedték a terepet a szívósan harcoló vendégcsapatnak. A főként triplákkal operáló budafokiak pedig ez alkalommal is élni tudtak az eséllyel, olyannyira, hogy az utolsó kisszünethez közeledve be is fogták a külső dobások elleni védekezésben nem igazán jeleskedő hazai legénységet (59–59). Csapai triplája és Harris kettese azonban már a rövid pihenő előtt jelezte, hogy a mieink megint hegymenetbe kapcsolták meglehetősen hullámos pályán közlekedő szerelvényüket. A záró negyed elején gyakorlatilag egyszemélyes csapatként funkcionáló Harris jóvoltából, szűk öt perccel a lefújás előtt, a tarjániak már 77–67-re vezettek, amikor Fehér Csaba úgy döntött, még egy utolsó kísérletet azért tesz rá, hogy kisiklassa a végállomás előtt picit lefékező SKSE-expresszt. Hiába hozta fel azonban egyik legjobbjuk pillantok alatt berámolt tizenegy pontjával 79–78-ra a vendégeket, az ihletett formában játszó Harris egykettőre véget vetett a „partizántevékenységnek”. Az extraklasszis teljesítményt takaró 51-es teljesítményindexszel záró (35 pont 65%-os mezőnyhatékonysággal és 13 értékesített büntetővel, 14 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 7 gólpassz) amerikai játékmester a végjátékban egy mindent eldöntő, 11–0-ás rohamra vezette a tarjáni együttest, amely összességében teljesen megérdemelten, igaz a látottak alapján a valósnál talán picivel nagyobb különbséggel nyerte meg a változatosan alakuló meccset.

Molnár István: – Egy hullámvasúton ültünk a mérkőzés folyamán – úgy, mint egész évben. Többször is biztos vezetést szereztünk, ám ilyenkor mindjárt egyénieskedni kezdtünk és védekezésben is lazítottunk. Köszönöm a közönségnek, hogy a végén mellénk álltak, az ő szurkolásuk mindig sokat jelent a csapatnak!

Ferencz Gábor: – Vezetőedzőnk és több játékosunk külföldi tartózkodása miatt szerettünk volna ezt a mérkőzést más időpontban lejátszani, azonban a salgótarjániak ebben nem voltak partnerek. Ennek tükrében a mai teljesítményünkkel egyáltalán nem lehetünk elégedetlenek, s azt gondolom a későbbiekben, a most hiányzókkal kiegészülve, még ettől is többre lehetünk képesek. Gratulálok a tarjáni fiúknak a győzelemhez!