Minden nógrádi a dobogón végzett

TEREPFUTÁS – Futapest Törökbálinton

Az eredeti időponttól eltérően április 29-én, szombaton Törökbálint térségében került sor a Futapest terepfutóverseny sorozat újabb futamára, melynek küzdelmében ezúttal csak néhány nógrádi versenyző vett részt. A salgótarjáni Zenit SE színeiben új arcot lehetett felfedezni dr. Telek Zoltán személyében, aki mindjárt oda is tette magát a legjobbak közé.

A futamon a Dióskert végében lévő Munkácsy Mihály útról elsőként a 11,3 km-es hosszú táv indulóit rajtoltatták el, majd néhány perccel ezt követően vágtak neki az 5 km-es távnak a rövidtávra nevezett versenyzők. Mindkettő távon, százon felüli volt az indulók létszáma. Rövidtávon alig 20 perccel a rajtot követően már győztes ünnepelhettek a még hatvani még ifjúsági korú 17 éves Kepes Máté személyében. A Zenitesek nem kis örömére ezt követően hárman is a mezőny elején futottak célba. Szurok Balázs a győztes mögött fél perccel lemaradva 34 évesen másodikként korosztályos győztesként ért célba. Mögötte dr. Telek András harmadik (korosztályában szintén az első lett. a szerz.), az egyesületet irányító Telek András pedig abszolút hetedikként, korosztályos másodikként ért célba. A szécsényi Jusztin Ferenc korosztályában szintén a második helyezést szerezte meg.

Hosszú távon csak egy nógrádi a Zenites Behan Anikó állt rajthoz, aki abszolútban a nőknél második, korosztályában pedig az első helyen végzett.

Az országos terepfutó versenysorozat eddig lebonyolított hat fordulója után az összetett pontversenyben a nógrádiak közül jelenleg Behan Anikó (1.) Jusztin Ferenc (2.) Telek András (3.) helyen áll korosztályában.

Futapest VII. futam, Törökbálint.

Rövidtáv (5 km 130 m szintkülönbség,112 induló):1.Kepes Máté Hatvan 19:37 perc 2.(1.) Szurok Balázs Cered/Zenit SE 20:12 3.(1.) Telek Zoltán dr. Budapest/Zenit SE 20:30 ..7.(2.) Telek András Salgótarján/Zenit SE 21:52 68.(2) Jusztin Ferenc Szécsény/Salg. Dornyay 31:52

Hosszútáv(11,3 km 330 m szintkülönbség- 123 ind.)1. Mátyus F. Csaba Bpest, HASE 47:39 ..29.(1) Behan Anikó Hernádkak/Zenit SE 60:52

Forrás: Cz.Z.J