Ezüstöt ért a jó hajrá

ATLÉTIKA – Budapest tavaszi gyermekversenye

A diákolimpiai küzdelmek közepette az egyesületi atléták számára is megkezdődött a pályaszezon, nemrég a legfiatalabbak, a gyermek korcsoport (9-12 évesek) legjobbjai gyűltek össze a fővárosi Iharos pályán, köztük három salgótarjánival.

DSC_0239

Oláh Bátor (SAC) második lett

A Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) ezúttal három futóját állította rajthoz, valamennyien 600 méteren próbálták ki magukat az országos mezőnyben.

A tavaly 1000 méteren korosztályos országos csúcsot futó Oláh Bátor remek futással, egyéni csúccsal szerezte meg az ezüstérmet, miután két riválisát is le tudta hajrázni. Szintén az U11-es korcsoportban volt érdekelt Péter Nándor, aki élete első pályaversenyén bizonyította, hogy érdemes vele számolni.

Az idősebb korosztályban Simkó Máté Boldizsár rosszul jött ki a rajt utáni lökdösődésből, ami rengeteg idejét felemésztette, végül a középmezőnyben ért célba.

A SAC-os eredmények.

Fiúk. 600 méter. U11 (31 induló): 2. Oláh Bátor Gábor 1:56,66 perc … 16. Péter Nándor 2:08,75. U13 (25): 11. Simkó Máté Boldizsár 1:57,36.