Arany és bronzérem a nógrádiaknak

TÁJFUTÁS – Éjszakai Budapest-bajnokság

Pénteken éjszaka, több mint százan, közte a gyengébb nem képviselői álltak rajhoz a Szurdokpüspöki-Nagy-hársas hegyen lebonyolított országos rangsoroló tájékozódási futó Szélrózsa kupán, mely egyben Budapest bajnokság is volt.

A gyengébb nem is rajthoz állt az éjszakai versenyen

Az éjszakai verseny során a gyengébb nem képviselői is megméretették magukat

A versenyzők ezúttal a sportág 1970-es önállósodását követően (különváltak a Magyar Természetbarát Szövetségtől) ezúttal teljesen új terepen, pásztói sporttérképkészítés mellett a Nagy-hársas, szurdokvölgy felőli oldalában, ideális futóidőben, este tíz órakor eltolt időközökben rajtoltak.

A nappali küzdelmektől jóval nehezebb éjszakai megmérettetésen megyénkből a balassagyarmati, illetve a Salgótarjáni Dornyay tájékozódási futói álltak rajthoz. A HUFEZE-Pásztó, korosztályában éremesélyes versenyzője Fedelin Tibor az utolsó pillanatban visszalépett az éjszakai küzdelmektől. Nem így a somoskőújfalui Boros Anna, aki a legfiatalabb szenior nők versenyszámában a veszprémi Honvéd sportolója Németh Zsoltné előtt kategóriagyőztes lett. A másik nógrádi sikert az éjszakai versenyformát kedvelő dornyays Erdélyi Gyula érte el, aki életkori kategóriájában egy szoros küzdelmet követően a harmadik helyen zárt. Az F 45 A kategóriában a nógrádiak egymást követően értek célba. Közülük Goldmann Róbert (Dornyay) érte el a legjobb helyezést, ötödik lett. A legrangosabb felnőtt férfi A kategóriában a nógrádi érdekeltséggel is rendelkező (nagymamája salgótarjáni) válogatott kerettag fővárosi Bakó Áron fölényesen nyert a szintén magabiztos második helyezést elért Gösswein Csaba Postás SE versenyző előtt

Kovács Gábor Bgy. Balassi BKSE a célban

Kovács Gábor balassagyarmati szenior versenyző a célban

Eredmények Szélrózsa kupa, Budapest bajnokság, egyéni éjszakai verseny

F21A felnőtt férfi kategória: 1. Bakó Áron Tabáni Spartacus SKE 61:17 perc 2.Gösswein Csaba Postás Sport Egyesület 72:35 3.Morandini Viktor Tabáni SKE 75:06

F18B kat.(ifjúsági fiúk):1.Kálmán Erik Tabáni Spartacus 46:21

F35A kat(szenior 35-39 év):1.Nagy IstvánTSE Törekvés SE 52:34

F45A kat.(szenior 45-49 év): 1.Paróczi Zsolt Tipo TKE 50:13.. 5.Goldmann Róbert Salgótarjáni Dornyay SE 69:07 6.Kovács Péter Balassagyarmati Balassi Bálint KSE 69:29, 7.Kovács Zoltán Bgy. Balassi KSE 70:36

F50A kat.(50-54 év):1 Kerényi Dénes Hegyisport Szentendre Egyesület 49:20, 2. Szlatényi Ferenc OSC 50:24 3. Erdélyi Gyula Salgótarjáni Dornyay 52:39..5.Kovács Gábor Bgy. Balassi KSE 56:45..7. Kovács József Salg. Dornyay 72:31

N18B kat.(ifjúsági lányok):1.Hajdu Nelli Tipo Tájfutó és Környezetvédõ Klub 40:53

N21A kat (felnőtt nők)1.Gárdonyi Csilla MOM Hegyvidék SE 55:11 … 7.Goldmann Dóra Salg. Dornyay 75:48

N35A kat: 1.Boros Anna Salg. Dornyay 41:17 2. Németh Zsoltné Veszprémi Honvéd 45:58, 3.Holper Antónia Tipo TKE 58:02

Nyílt kat: 1. Gönczi Péter Tipo TKE 41:32..5. Berecz Gábor Salg. Dornyay 54:49

Forrás: Cz.Zentai

Fotók: MÁTHÉ ISTVÁN felvételei