Takács Csenge három aranyérmet szerzett

JKA KARATE – XVII. Törökbálint kupa

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Törökbálinton a XVII. Törökbálint kupa Ippon Shobu karate versenyt, mely egyben a szakág idei országos bajnoksága is volt.

dav

Takács Csenge három ob aranyérmet is begyűjtött

A rangos sportági viadal főbírói tisztségét a nemzetközi „A” kategóriás minősítéssel rendelkező a pásztói Lőrik Csaba  látta el.

Megyénkből ezúttal két egyesület a Balassagyarmati  Karate Sportegyesület illetve a Pásztói Shotokan Karate Klub versenyzői léptek szőnyegre.

Közülük a fiatal balassagyarmati Takács Csenge az idei országos diákolimpián elért sikereit után kategóriájában kata és kumite ágakban a kunmadarasi vetélytársai előtt három elsőséget szerzett. Ugyancsak országos egyéni bajnoki címet szerzett a 12-13 éves lányok kumite versenyszámában a Pásztói Shotokan Karate Klub versenyzője Varga Lili. Mellette klubtársa Gáspár Viktória, Pintér Réka és Czibolya Kristóf is felállhattak eredményhirdetéskor a dobogó éremmel díjazott valamely fokára. Érdekessége volt az idei országos bajnokságnak, hogy a főiskolai tanulmányai miatt Budapestre került válogatott kerettag csécsei Váradi Valentina négy érmet is begyűjtött, közte a junioroknál az ob aranyérmet.

Eredmények

XVII. Törökbálint kupa JKA IPPON SHOBU országos stílusbajnokság

II.korcsoport, Haladó leány kata ( 8-9 év): 1. Takács Csenge Balassagyarmati Karate Sportegyesület
II.kcs.Haladó leány KIHON IPPON KUMITE ( 8-9 év):
1. Takács Csenge Bgy. Karate SE
II. Kcs.Haladó leány IPPON SHOBU KUMITE ( 8-9 év):
1.Takács Csenge Bgy. Karate SE
IV. Kcs.Haladó leány kata (12-13 év):1. Kaiser Anna Fadd-Tanren …3. Varga Lili Pásztói Shotokan Karate Klub 4. Gáspár Viktória Pásztói Shotokan Karate Klub
IV. Kcs Haladó leány IPPON SHOBU KUMITE (12-13 év): 1. Varga Lili Pásztói SKK Klub 2. Gáspár Viktória Pásztói SKK 3. Fatalin Viktória és 3 Szilaski Szonja Makita-Hikari Dojo
V. Kcs leány kata (14-15 év): 1 Szalai Rebeka Japán Út Harcművészeti Sportegyesület
3. Pintér Réka Pásztói SKK 4. Gróh Janka Yama SE
V. Kcs. fiú kata (14-15 év):1 Bank Bálint Yama SE 2. Czibolya Kristóf Pásztói SKK 3. Veress Ádám Fadd-Tanren