Tarjáni örömjáték az idényzárón

KOSÁRLABDA – NB I/B, férfiak, rájátszás a 17-24. helyért, 8. forduló

Hibátlan mérleggel zárta a rájátszást a Salgótarjáni KSE együttese. ALBUM

Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 102–76 (24–14, 19–18, 32–18, 27–26)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Sallai, Gergely, Lengyel. Salgótarján: HARRIS 21, Mucsibabics 11/3, JAKAB P. 27/12, CSAPAI 22/3, Béres D. 4. Csere: DEBRECENI G. 15/3, Kolarics 2, Benedek, Czikora, Dudoma. Edző: Molnár István. Baja: NAGY D. 23, Goldring 13/9, Délity, Vukicsevics 12, MÁNDITY M. 26. Csere: Forgács 2, Szabó Á., Rozsi. Edző: Cservék Csaba, Hosszú István. Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–8, 8. perc: 22–10, 14. perc: 30–16, 18. perc: 40–23, 24. perc: 56–36, 28. perc: 70–44, 34. perc: 88–58, 38. perc: 100–64.

ALBUM

DSC_0557

Harris tripla-duplával búcsúzott

A szombati találkozó egyik résztvevője sem lehet különösebben büszke idei szereplésére, különösen annak fényében, hogy öt esztendeje például még az aranyérem megszerzése volt a két együttes salgótarjáni idényzáró összecsapásának tétje. Az akkor győztes tarjániak számára azért az összességében mindenképpen csalódást okozó éved befejezése legalább szépre sikeredett, hisz’ a rájátszásban hibátlanul menetelő piros-feketék sorozatban kilenc sikerrel a hátuk mögött várhatták szezonbeli utolsó fellépésüket. Melyet ugyanakkor nem kezdtek valami fényesen, olyannyira, hogy a nyitó negyed feléhez közeledve 8–4-re még a 2012-es „ezüstcsapatuk” öt tagját is felvonultató bajaiak vezettek. Ekkor azonban a nagy kedvvel játszó Harris-Csapai páros begyújtotta a rakétákat, s a mieink egy lehengerlő, 18–2-es futással valósággal állva hagyták elbizonytalanodó riválisukat. Mivel pedig a helyenként szemre is tetszetős akciókat vezető SKSE vezérei a folytatásban sem igazán lankadtak, a második felvonás derekán már közel húsz ponttal tudhatta maga mögött a szinte kizárólag a rutinos Mándity Máté centertalálataival araszoló látogatókat Molnár István alakulata. Ezáltal a félidő hajrájában már a cserék – köztük a napokban térdműtéten átesett Dániel Péter helyén beugró Kolarics Dániel – is szóhoz jutottak, s bár a finisben némileg csökkent, a nagyszünetben így is több mint tíz pontot számlált a hazaiak fórja (43–32).

A harmadik periódus elején azután egy újabb huszáros hazai roham a két pont sorsát végképp el is döntötte, s 66–40 után már tulajdonképpen csak az volt a kérdés, hogy az addig nem túl acélos triplamutatóját is alaposan feltornázó SKSE mennyit ver kevéssé motivált ellenfelére. A publikum kiszolgálására is nagy hangsúlyt fektető piros-feketék a tripla-dupláig jutó Harris (21 pont, 15 lepattanó, 14 gólpassz), a fordulás után alaposan belelendülő, s 27 pontig meg sem álló Jakab, valamint a valamennyi mezőnydobását értékesítő Debreceni sorozatos találataival a záró etap közepén már csaknem negyven ponttal vezettek – kiütéses hazai siker volt tehát készülőben (96–60). A tarjáni szakvezetés ugyanakkor mindezt különösebben már nem ambicionálta, s a kulcsemberek lecserélésével az utolsó percekben lehetőséget adott a vendégeknek egy kis kozmetikázásra. Bár Nagy és Mándity kosaraival a bajai gárda tetemes hátrányából a legvégén egy tízest le is faragott, a lényegen mindez már kevéssé változtatott: a száz pontos határon Csapai és Debreceni zsákolásaival átlendülő tarjániak felettébb magabiztos, helyenként örömjátékkal kivívott győzelemmel zárták a számukra meglehetősen felemásra sikeredett 2016-2017-es bajnoki évadot.

Molnár István: – Örülök, hogy győzelemmel fejeztük be a szezont. Újra csak a motivációt tudnám említeni: a mai napon jobban akartuk a sikert, mint ellenfelünk. A bajaiak zónavédekezése ellen voltak ugyan problémáink, de amikor a megbeszéltek szerint játszottunk, akkor ez is megoldódott.

Hosszú István: – A salgótarjáni együttes ezúttal jobban akarta a győzelmet, ráadásul a második félidőben hazai oldalon a hárompontosok is nagyon sültek.