Boros Anna aranyérmes

TÁJFUTÁS – Jonathermál kupa

Az elmúlt hét végén a Bács-Kiskun megyei Szank térségében rendezték meg az idei Homokháti Jonathermál nemzetközi részvételű többfutamos tájékozódási futó ranglistaversenyt, melyen részt vettek a Salgótarjáni Dornyay sportolói is.

Boros Anna 1

Boros Anna

Az éjszaki futammal is kibővített versenysorozaton, négy alkalommal küzdhettek meg egymással a versenyzők.

Az éjszakai futamra Szankon került sor, ahol az F45A kategóriában Goldmann Róbert a harmadik helyen végzett, míg a nappali futamokon nőknél az N 45A kategóriában indult Boros Anna minden futamát megnyerve végzett az első helyen.

A főként sík, de a futók számára kissé kellemetlen homokos terepen, lányai közül a felnőtt nők I. osztályú mezőnyében a két futamon indult Goldmann Júlia két szakaszelsőséget ért el. Férfiaknál szintén két futamot teljesítve Berecz Gábor a 11. helyen ért célba. A még csak ifjúsági korú Goldmann Kata a felnőtt nők II. osztályú rövidített távú versenyében a hatodik, édesapja Goldmann Róbert pedig saját életkori korosztályában az ötödik végzett.

Eredmények Jonathermál kupa éjszakai futam

F 45 A kategória(11 induló):1.Paróczi Zsolt Tipo TKE 18:23..3 Goldmann Róbert Salgótarjáni Dornyay 19:30

Jonathermál kupa (nappali futamok)

N21BR(18 ind.)1. Liskány Diána STE Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei TFSZ 111:56 ..6. Goldmann Kata (6.,6.,7.)152:17

N45A (14 ind.)1. Boros Anna (1.,1.,1.,) 116:25 2.Galambos Erika ZST Zselic TE 125:46 … 3. Tóthné Pfeiffer Zsuzsanna Pécsi Orvos-Egészségügyi SE 133:49

F45A (15 ind)1. Dezsõ Sándor Hódmezõvásárhelyi TE 136:30 5. Goldmann Róbert (6.,5.,5.) 179:09

Forrás: Cz. Zentai