Pál Markó szlovákiai sikere

MOTOKROSSZ – ESX Cup

A szlovákiai Spisské Vlachy-ban (Szepesolaszi) nemrég 197 motoros részvételével bonyolították le az ESX Cup második fordulóját, ahol rajthoz állt Suzuki motorjával a Karancskesziben élő Pál Markó is. A fiatal nógrádi motoros az MX Offen kategória (tele-rajtgép 40 fő) edzésén a hetedik időt motorozta.

Az első futamban ott ragadt a rajtrácson, majd a mezőny után eredt, de az első kört csak a 37. helyen tudta teljesíteni. A következő körben megemberelte magát és sorra előzte le vetélytársait, végül az előkelő ötödik helyen tudott célba érni.

2. Spisske Vlachy

Spisské Vlachyban közel kétszáz motoros állt be a rajtrácsok közé

A második, mindent eldöntő futamban Pál Markó már nem adott esélyt ellenfeleinek, remek motorozással az ukrán Andríy Krichfalushy (Yamaha) és a szlovák Martin Toth (Yamaha) előtt rajt-cél győzelmet aratott. Pál Markó két futam alapján az ESX Cup második fordulójában a második helyezést szerezte meg.

Ezzel az eredménnyel az összetett pontverseny élére ugrott a nógrádi motoros.

A szepesi siker mellett meg kell említenünk,hogy május végén szintén Szlovákiában, egy az inkább síterepeiről ismert településen Hrinova-Kosuthka meghívásos versenyén is rajthoz állt.

Itt 17 motoros sorakozott fel a rajtrácshoz.

A döntő első futamában egy szoros célba érést követően a hazai Patrik Galgas (KTM) nyert Pál előtt. A második futamot, magabiztos előnnyel a magyar fiú nyerte a szlovák motoros előtt és összetettben is eredményhirdetéskor Pál Markó állhatott fel dobogó legfelső fokára.

Eredmények: ESX Cup Spisské Vlachy

MX Offen: 1.Martin Toth(szlovák) Yamaha 42 pont 2. Pál Markó Suzuki 41 3. Andriy Krishfalushiy (ukrán) Yamaha 40

Összetett ESX Cup pontverseny állása a 2. forduló után: 1. Pál Markó 85 pont 2. Jaroslav Antalic 75 3. Robert Horensky 59

Hrinova-Kosuthka Profi kategória: 1. Pál Markó Suzuki 47 pont 2. Patrik Galgas KTM 47 3. Martin Greno Honda 38

Forrás: Cz.Zentai