A szomszédban versenyeztek

TÁJFUTÁS – Gyöngyös kupa

Vasárnap Mátraszentimrén, napos, de igen szeles kellemetlen időben, másfélszáz versenyző részvételével bonyolította le a Gyöngyösi TK az idei Gyöngyös kupa regionális középtávú rangsoroló kupaversenyét.

Szenioroknál Marczis István (2.) Fehérvári Péter i(3.) helyen végzett.

A szeniorok F45 B kategóriájában két nógrádi, Marczis István (2.) és Fehérvári Péter(3.) is érmes helyen zárt

A verseny ellenőrző bírói teendőit ezúttal az egy héttel ezt megelőzően országos egyéni éjszakai szenior bajnoki címet szerzett mátrakeresztesi Erdélyi Gyula látta el. A terep kora reggel ugyan még kapott némi esőt, de ez nem befolyásolta a talaj futhatóságát. A mátrai versenyen megyénkből a Salgótarjáni Dornyay és HUFEZE Pásztó sportolói álltak rajthoz. Közülük, nőknél a két különböző életkori kategóriát választó Mag ikrek, valamint a sportágba visszatért korábbi ob csapatbajnoki érmes Ozsvárt Dóra, férfiak közül pedig a pásztói Czimer Z. József tudott kategória győzelmet szerezni. Mellettük Lénárt Lili, Boros Anna, Stork J Gábor, Marczis István, Nagy Bálint, ezüst, Fehérvári Péter. Maier Bendegúz, pedig kategóriájában a bronzérmes helyen végzett. Ugyancsak ezüstérmes helyen ért célba a Postás SE színeiben versenyző szécsényi Horváth László.

Eredmények:

F10D kategória 1. Nedves Máté Taszári Honvéd 28:42 perc..4.Marczis Mihály 62:03

F12C: 1 Wachter András Egri Spartacus 15:27 … 3. Maier Bendegúz 17:24, 4. Horváth Áron 24:47 ..6. Alb Zalán 29:36

F14B 1. Kiss Mikes Tamás Eger 25:37..7. Alb Levente 54:28 8. Kronovetter Máté 64:54

F15-18C 1.Kovács Keve Koppány Gyöngyös 21:35 2.Nagy Bálint 81:22

1. Gösswein Csaba Postás SE 35:11 … 5. Stork Gábor 63:50

F35B 1.Tóth Attila Taszári Honvéd 33:40..4.Szikszai Szabolcs 47:04

F45B 1.Máramarosi István Törekvés SE 32:22 2.Marczis István 42:42 3.Fehérvári Péter 43:57 4.Goldmann Róbert SDS 45:45

F55B 1.Honfi Gábor ESP 36:00 2.Horváth László PSE/Szécsény 36:47 ..4.Sramkó Tibor 40:29 5.Pelyhe Dénes 41:23 6.Kovács József 42:24

N14B 1.Mag Fruzsina 23:18 ..7.Osztafin Lili 43:20

N15-18C 1.Wachter Zsófia Eger 65:48 ..4.Marczis Katalin Blanka 87:26

N16B 1.Mag Viktória 20:56 2.Lénárt Lili 26:27 ..4.Varga Petra 44:37

N21B 1.Ozsvárt Dóra 41:54 2.Boros Anna 42:14

NYK 1.Czimer Z. József HUFEZE-Pásztó 21:52..6.Szikszainé Sándor Éva 67:32

NYT 1.Knight Márk Eger 60:16 2.Stork Joachim Gábor 62:36 4.Alb Péter 83:41

(megj: Az egyesület nélkül közöltek a Salg. Dornyay versenyzői)

Forrás: Cz.Z.J.