Ezüstérem és aranyjelvényes szintek

ATLÉTIKA – Újonc és serdülő ob

Az év egyéni pályabajnokságainak zárásaként a serdülők (14-15 évesek) és az újoncok (13 évesek) léptek küzdőtérre az elmúlt hétvégén. A kétnapos ob-n három nógrádi klub is indított versenyzőt, Balázs Benjámin (SAC) ezüstéremmel térhetett haza. GALÉRIA

DSC_0492

Balázs Benjámin (SAC) ezüstérmet szerzett első bajnokságán

A fővárosi Ikarus BSE atlétikai stadionjában a két korcsoportban 64 versenyszámban dőlt el az érmek és a helyezések sorsa.

Megyénket ezúttal összesen heten képviselték. Közülük a legjobb helyezést Balázs Benjámin érte el, a – foghíjasan kiálló – Salgótarjáni Atlétikai Club (SAC) futója élete első ob-ján állt rajthoz. Édesapja ugyanis az a Balázs Dénes, aki a SAC jogelődjének, a „Sesének” szerzett babérokat, volt az év ifista atlétája is, több éve pedig az USA-ban él családjával. Benjáminnal a bajnokságra jöttek haza. Az újonc fiú 1000 méteres akadályfutásban sokáig a második helyen haladt, végül azonban többen is elmentek mellette, és az aranyjelvényes szinttől is mintegy másfél másodperccel maradt el. Másnap azonban kijött neki a lépés, és – a mezőnyből kimagasló budaörsi riválisa mögött – a második helyen ért célba 2000 méteren. Bár kézi méréssel 3-4 másodperccel a hivatalos időn belül ért célba, a jegyzőkönyvbe kerülő eredménye is aranyjelvényes szintű. Ez körülbelül olyan, mintha egy labdajátékban első osztályú gárdában szerepelne.

Csapattársa, Kovács Gyöngyvirág is csatlakozott hozzá, már ami az aranyjelvényes szintet illeti. Ő edzője, Máté Csaba javaslatára csak 2000 méteren állt rajthoz, és bár saját futamában lehajrázták, az erősebb mezőnyben csak ketten előzték meg. Így egyetlen másodperccel lemaradva a dobogóról, a negyedik lett, de végre ő is büszkélkedhet az aranyjelvényes szinttel.

DSC_0446

Kovács Gyöngyvirág (SAC, 110-essel) is aranyjelvényes szintet futott

A Vitalitás SE természetesen a dobó számokra nevezett atlétákat, Fábián Gábor tanítványai közül az újonc Szulcsán Dominik végzett a legjobb hatban, közvetlenül csapattársa, Tóth Balázs előtt.

A Zenit SE egy futóját állította rajthoz, a serdülő Telek Zsigmond 1500 méteren, erős mezőnyben végzett a nyolcadik helyen, de – pár balassagyarmatival egyetemben – meghívást kapott a serdülő liga döntőjére.

A kánikulai melegben egyébként összesen 33 szakosztály örülhetett bajnoki címnek.

A nógrádi eredmények.

Újoncok.

Fiúk. 2000 méter (21 induló): 2. Balázs Benjámin (SAC) 6:30,23 perc (aranyjelvény). 1000 méter akadály (12): 5. Balázs Benjámin 3:11,32. Kalapácsvetés (3 kg, 8): 6. Szulcsán Dominik 45,89 méter. 7. Tóth Balázs (mindketten Vitalitás SE) 40,24.

Súlylökés (3 kg, 13): 12. Szulcsán Dominik 8,51. Diszkoszvetés (0,75 kg, 14): 11. Tóth Balázs 23,33. 12. Szulcsán Dominik 22,89.

Lányok. 2000 méter (20): 4. Kovács Gyöngyvirág (SAC) 7:07,04 (aranyjelvény).

Serdülők.

Fiúk. 300 méter (42): 32. Lehoczki Botond (SAC) 41,61 mp. 1500 méter (21): 8. Telek Zsigmond (Zenit SE) 4:42,30 perc.

Lányok. Kalapácsvetés (3 kg, 10): 10. Kormány Kinga (Vitalitás SE) 36,02 méter. Súlylökés (3 kg, 21): 19. Kormány Kinga 8,58.