Dobogós Palócok

LOVASSPORT –  Kettesfogathajtó verseny Szécsényben

A közelmúltban a szécsényi Várkertben kettesfogathajtó versenyt rendezett a Csitári SE.

A sportági versenyen Koren Csaba versenybírósági elnök mellett Vidra József és Fülöp József – utóbbi volt a pályaépítő – segédkezett. A húsz akadállyal tarkított versenypályán ezúttal CAN 2 B és CAN 2 C kategóriákban írták ki a küzdelmeket, hibapont büntetéses formában. Végül a fogathajtóverseny első napi CAN 2 B összetett versenyét a tiszaföldvári Józsa László nyerte, miközben eredményhirdetéskor a dobogó második illetve a harmadik fokára is a Palóc SE lovasa Gál Andor léphetett fel. Második versenynapon a CAN  C küzdelmében viszont már nógrádi győztesnek örülhettek a szakág szerelmesei. Itt a Karancsberényi LK versenyzője Bagoly Szabolcs Patrik nyert, míg a Csitári SE lovas Szita Tamás a harmadik helyen zárt.

Eredmények. CAN 2 B kategória (Díj-maraton-akadályhajtás): 1. Józsa László Dávid (Ördög-Szikra nevű lovával – Tiszaföldvár LK) 138,91 hibapont, 2. Gál Andor (Démon-Plutó Simon – Palóc SE) 169,71, 3. Gál Andor (Pluto Pergő-Pluto Popper – Palóc SE) 175.23. CAN 2 C (maraton és akadályhajtás): 1. Bagoly Szabolcs Patrik (Karancsberényi LK) 61,4 hibapont, 2. Kalmár Zoltán (Monor) 65,16, 3. Szita Tamás (Csitári SE) 82,15.