Értékes nógrádi érmek a Bükkből

Atlétika – 27. Bükki Hegyi Maraton

A napokban rendezte meg a miskolci Mara­thon Club a 27. Bükki Hegyi Maraton–Kisgyörgy Ádám Emlékversenyt.

A terepfutó-viadalt ezúttal horvát, orosz és szlovák sportemberek avatták nemzetközivé. A két ponton megújított bő 10 kilométeres körpálya sikerrel debütált a résztvevők körében, akik ezúttal is kellemes emlékekkel távozhattak Miskolcról. Az első rajtot megelőzően – az utóbbi évekhez hasonlóan – ezúttal is megkoszorúzták a 2011-ben elhunyt Kisgyörgy Ádámnak, a Bükki Hegyi Maraton megálmodójának, megvalósítójának, 18 éves koráig „felnevelőjének”, a Marathon Club alapítójának emléktábláját a versenyközpontban.

A fő számban volt érdekelt dr. Lukács Tünde is, a Salgótarjáni AC színeiben versenyző futó végül bronzot vehetett át a maraton után.

– Ezúttal fülledt kánikulai melegben futhattam az erdőben, de a dagonya azért nem maradhatott el, bár az ózdi versenyemhez képest ez már meg sem kottyant. Az elején óvatosan mertem csak araszolgatni, miközben a győztesen kívül egy jó darabig sejtelmem sem volt, hányan lehetünk, és hol állunk a női mezőnyben. A második körtől rám tört a hosszútávfutó magányossága, aztán egy félmaratonista fiúval húztuk közösen egymást. Számomra is meglepő módon az utolsó 10 kilométert gyorsabban futottam le, mint az előzőt – mesélte Tünde.

Az egykörös betétfutamon a Zenit SE futója, Behan Anikó szerezte meg a győzelmet.

Nógrádi eredmények.
Nomád Maraton (42,3 km), női abszolút: 3. dr. Lukács Tünde (SAC) 5;32:59 óra.
Sanofi Kismaraton (10,6 km), női abszolút: 1. Behan Anikó (Zenit SE) 55:17 perc.

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )