Dornyay sikerek az alföldi homokbuckákon

TÁJFUTÁS – Boróka kupa

Február utolsó, napján tavaszias időben a Bács-Kiskun megyei Izsák homokbuckás félig nyílt erdős területén a Hegyisport Szentendre és a Kalocsai SE, Erdélyi Tibor és Dénes Zoltán fő szervezésében vette kezdetét a tavaszi Boróka kupa kétfutamos nemzetközi részvételű idén nyitó tájfutó viadala. A rangos alföldi versenyen ott voltak a Salgótarjáni Dornyay versenyzői is. Közülük korosztályában Stork Joachim Gábor első, Goldmann Júlia ,Varga István, Stork Gábor második, Varga Petra pedig a harmadik helyen zárt.

Goldmann Júlia a felnőtt nők I. osztályú mezőnyében legjobb magyarként a második helyen végzett

Az elmúlt évi eredményeik alapján az országos korosztályos egyéni ranglistákon igen előkelő helyen végzett, de végül a jelenlegi utánpótlás szövetségi kapitány bizalmát el nem nyerő salgótarjáni Goldmann Júlia és Stork Mihály újfent alaposan rácáfolt a kerettagsági mellőzöttségükre. Az első napi futamon a két fiatal tarjáni tájfutó ezúttal a felnőttek I. osztályú mezőnyében indult, ahol Goldmann Júlia a szlovák Labasova Katarina mögött a remek második helyen végzett. Férfiaknál a mezőny legfiatalabb futójaként Stork Mihály a cseh Prikryl Petr mögött az igen előkelő 5. helyen érkezett célba. A Nyílt kategóriában Stork Joachim Gábor szoros küzdelemben nyert, kisebbik fia Stork Gábor szlovák vetélytársa mögött az ifjúságiaknál a második, felnőtteknél(C kategória) pedig Varga István a harmadik helyen végzett. A megye egyetlen válogatott kerettagságával bíró Fésüs Evelin Annának, valamint a serdülő kategóriás Varga Petrának nemigen feküdt az alföldi terep, így mindketten a vert mezőnyben végeztek.

Március elsején a zárónapon az ifjúsági fiúknál Stork Gábor kissé visszaesett, de szerencsére összetettben a két szlovák versenyző közé ékelődve megtudta tartani a második helyezését. Bátyja Stork Mihály a felnőttek első osztályú mezőnyében nem tudta ismételni első napi bravúrját ezúttal a 7. helyen érkezett célba, de a nehéz igen technikás terepen versenyzőtársai is hibáztak, így a fiatal tarjáni futó végül összetettben harmadik legjobb magyarként az előkelő hatodik helyen végzett. A felnőttek C kategóriás versenyszámában Varga István alaposan javított első futambeli teljesítményén, végül eredményhirdetéskor összetettben a dobogó második fokára szólították ki. Serdülő lányoknál első napi kisiklását kiküszöbölve Varga Petra is felküzdötte magát a dobogó harmadik fokára. Fésüs Anna is javított előző napi teljesítményén, de neki már nem sikerült az érmesek közé kerülni. Nyíltban Stork Joachin Gábor duplázott,magabiztos futamgyőzelme után összetettben is az első helyen végzett.

Stork Joachim Gábor Boróka kupa győzelemmel kezdte az idei versenyévadot

A Boróka kupa végeredménye:

M18 B kategória(8 induló):1.Ptáček Patrik BETA URSUS Brno (I. futam 1. hely, II.futam 2. hely) 98:14 perc 2.Stork Gábor Salgótarjáni Dornyay (2.,3.)105:213. Drozd Michal BETA URSUS Brno(3.,5.) 114:39

M21A (29):1.Bakó Áron Tabáni Spartacus Sport (1.,1.) 113:29 2.Krajčík Michal ATU Kosice (2.,2)123:47 3.Kisvölcsey Ákos MOM Hegyvidék SE (3.,3.)126:54 6.Stork Mihály Salgótarjáni Dornyay (5.,7.)138:10

M21C (13):1.Péntek Gábor Balatonfüredi Sport Club (1.,1.) 92:04 2.Varga István            Salgótarjáni Dornyay (3.,2.)111:59 3.Ladóczki Attila Acélszív Triatlon Dunaújváros(2.,6.)119:50

W14 B(8): 1.Czakó Boglárka MOM Hegyvidék SE (3.,2.)55:10 2.Iván Eszter MOM Hegyvidék SE (1.,4)60:00 3.Varga Petra Salgótarjáni Dornyay (5.,3.)62:33

W18 B(9) 1.Gárdonyi Csilla MOM Hegyvidék SE (1.,1.)69:13..4.Fésűs Evelin Anna Salgótarjáni Dornyay (5.,3) 94:48

W21A (8): 1.Labasová Katarína ATU Kosice (1.,1) 95:00 2.Goldmann Júlia Salgótarjáni Dornyay (2.,3.)102:48 3.Krajčíková Kristína (4.,2.) ATU Kosice 108:17

OPEN (29): 1.Stork Joachim Gábor Salgótarjáni Dornyay (1.,1)56:58

Forrás: Cz.Zentai