Szép helyezések a barlangfutáson

ATLÉTIKA – IV. Baradla Underground Trail

A Baradla Underground Trail elnevezésű rendezvény meseszép útvonala a Baradla-barlang járataiban és az Aggteleki-karszt, kihívásokkal teli erdeiben vezetett. A Világörökség részét képező helyszínen, negyedik alkalommal megrendezett terepfutó versenyen a résztvevők futva végigjárhatták az ország leghosszabb barlangjának egy részét. Salgótarjáni és balassagyarmati futók is kipróbálták magukat a kemény, de szép környezetben.

Simon Edina (SAC).

A résztvevők dolgát megnehezítette, hogy az előző éjszaka óta végig esett az eső. Élete első terepfutóversenyén szerepelt Simon Edina, a Salgótarjáni AC versenyzője. A SAC-ost edzője, Lőrincz Olivér beszélte rá erre a 34 kilométeres távra, de hangsúlyozta, hogy ne versenyként élje meg, hanem úgy, hogy valami mást csinál, mint eddig. A SAC-os végül 3;45:23 órás idővel a negyedik helyet szerezte meg a 18 hölgy között, bő három perccel lemaradva a dobogóról.

A hatodik kilométer után le kellett futnunk a Cseppkő-barlangba, ahol sikerült feljönnöm a harmadik helyre – mesélte tudósítónknak. – A barlangból 280 lépcsőfok vezetett kifelé. Arra számítottam, hogy ez meg fog viselni, de nem volt gondom. Sokkal megterhelőbb volt számomra a sár, ehhez nem voltam hozzászokva. A célhoz közeledve mindkét lábam begörcsölt, szinte földbe gyökerezett, mozdulni sem tudtam a fájdalomtól. Egy kicsit több időt kellett szánnom erre a kényszerpihenőre, így gyakorlatilag a táv végén, lecsúsztam a dobogóról. Fájdalmas volt a vége, sok új érzéssel, de nem éreztem magam rosszul ebben a számomra új környezetben.

A rövidebb, 16 kilométeres futamon Fábri Andrea, a Balassagyarmati DISZVSE futója győzni tudott a 111 hölgy induló között, a távot 1;30:57 óra alatt teljesítette, szűk három percet verve az őt üldöző ezüstérmesre, és ezzel megvédte tavalyi elsőségét.

Fábri Andrea győzött 16 kilométeren.

Csapattársa, Tóth Loretta a negyedik helyen ért célba, a férfiaknál Horváth Zoltán volt a legjobb gyarmati. A hosszabb távon Schulcz György a 12. helyen végzett.

A BADISZVSE futóinak eredményei.

16 km. Nők (111): 1. Fábri Andrea 1;30:57 … 4. Tóth Loretta 1;44:54 … 18. Perlaky Evelin 1;56:39 … 39. Rith Szilvia 2;04:46. Férfiak (152): 14. Horváth Zoltán 1;28:36 … 19. Zolnyánszki Zsolt 1;30:47 … 37. Zolnyánszki Norbert 1;46:11 … 55. Horváth Zoltán 1;53:49 …

34 km. Férfiak (72): 12. Schulcz György 3;19:02 … 31. Laczkó Gábor 3;45:19.